Leszek Kuzaj prywatnie

Leszek Kuzaj powszechnie znany jest jako utytułowany kierowca rajdowy, ale pomimo tego, że na oesach spędzał multum czasu, jest w szczęśliwym związku i działa prężnie na innych polach.

Pierwsze małżeństwo

Ze swojego pierwszego małżeństwa Leszek Kuzaj ma dwie córki: Dominikę i Julię. Ówczesnej żonie krakowianina nie za bardzo podobały się rajdowe wojaże męża, w związku z czym w pewnym momencie zawiesił on karierę na kilka lat. Czterokrotny mistrz Polski pomiędzy Rajdem Krakowskim 1990 a Rajdem Krakowskim 1995 nie wystartował w żadnych poważnych zawodach, ale kiedy wrócił już na trasę, to poświęcił się tej pasji bezgranicznie. Intensywne tempo życia pod ciągłą presją źle wpłynęło jednak na jego rodzinę, w efekcie czego pierwsze małżeństwo Kuzaja skończyło się rozwodem.

Druga żona

30 sierpnia 2014 roku legendarny kierowca poślubił Annę Mizak. Wesele zorganizowano w warszawskim śródmieściu przy ulicy Foksal, a bawiło się na nim sporo osobistości ze świata show-biznesu, w tym Michał Wiśniewski z ówczesną żoną Dominiką.

Znajomość Leszka z Anną nie jest typową miłością od pierwszego wejrzenia. Para poznała się w trakcie przyjęcia z okazji zakończenia Rajdu Barbórki, a następnego dnia doszło do przypadkowego spotkania, podczas którego kobieta zaintrygowała znanego kierowcę. Znajomość rozwijała się powoli, aż w końcu Leszek i Anna doszli do wspólnego wniosku, że ufają sobie bezgranicznie i chcą założyć rodzinę.

Gry wideo

W dzieciństwie rajdowym idolem Leszka Kuzaja był Sobiesław Zasada, a później stał się nim Colin McRae – mistrz świata z 1995 roku. Wzorem swojego idola krakowianin zawsze jeździł z pedałem gazu wciśniętym do podłogi, a zupełnie bezstresowo mógł to czynić w swojej ulubionej grze wideo, czyli Colin McRae Rally. Chociaż według Kuzaja wirtualne zmagania trudno porównać z rzeczywistymi, to jednak te pierwsze również potrafią zaspokoić pragnienie rywalizacji. Co ciekawe, Leszek Kuzaj miał swój udział w powstaniu piątej edycji produkcji studia Codemasters – Colin McRae Rally 2005. Czterokrotny Rajdowy Samochodowy Mistrz Polski użyczył głosu jako pilot w polskiej wersji językowej tej gry.

Gry wideo

Z dala od czerwonego dywanu

Jeden z największych rywali Leszka Kuzaja, Krzysztof Hołowczyc, to również jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci medialnych w naszym kraju. „Hołka” jest wszędzie pełno i dobrze mu z tym, natomiast Kuzaj unika głośnych imprez czy pozowania do zdjęć. W wywiadach podkreśla też, że nie jest na czasie z serwisami plotkarskimi, nie ogląda telewizji i nie ma pojęcia kto w tym momencie jest sławny. Oprócz tego nie lubi się chwalić swoim statusem majątkowym, a jedynymi uroczystościami, na które chętnie wpada, są te oficjalne, gdyż wtedy wie, kogo tam spotka.

Biznesmen

Pewnie mało osób o tym wie, ale jak donosi strona kdk.pl Leszek Kuzaj z wykształcenia jest projektantem ubrań. Kilkuletnią przerwę w rajdowych startach w latach dziewięćdziesiątych poświęcił nie tylko rodzinie, ale i rozkręcaniu swojej firmy odzieżowej. Słynny kierowca ma na swoim koncie również współpracę z takimi markami jak M-Power, Porsche i Mercedes czy prowadzenie komisu samochodowego. Kuzaj jest też ambasadorem Toru Modin i często uczestniczy w organizowanych tam wydarzeniach, wcielając się w rolę instruktora lub pilota.